Herinschrijving
Betaling studiekosten
Herinschrijving
Herinschrijving voor een studie bij een hogeschool of een universiteit verloopt via www.studielink.nl. Rechtstreekse herinschrijving bij de onderwijsinstelling is niet mogelijk! Studielink registreert je verzoek tot herinschrijving en stuurt die door naar de onderwijsinstelling. Download de handleiding Studielink
Zodra je verzoek tot herinschrijving is ontvangen, wordt alles verder via de onderwijsinstelling geregeld. Denk hierbij aan het compleet maken van je herinschrijving en de betaling van het collegegeld. Neem voor deze zaken dus géén contact meer op met Studielink maar met de studentenadministratie van de onderwijsinstelling. Naast de gewone studentenadministratie hebben veel hogescholen en universiteiten ook een administratie speciaal voor buitenlandse uitwisselingsstudenten. Dit International Office is vaak niet voor UAF-cliënten bestemd.
Betaling studiekosten
Voor cliënten die zelf hun studiefinanciering regelen betaalt het UAF geen collegegeld, boekengeld of reiskosten.
Als je herinschrijving in orde is, ontvang je van de hogeschool of universiteit een machtigingsformulier voor het collegegeld. Vul hierop je eigen rekeningnummer in en dat je in termijnen wilt betalen. Stuur het formulier voorzien van je handtekening zo snel mogelijk retour naar het UAF ter attentie van je studentenbegeleider. Als het machtigingsformulier gekoppeld is aan het herinschrijvingsformulier, stuur dan beide formulieren ingevuld retour naar het UAF. Vermeld voor een snelle afwikkeling ook je cliëntnummer op de envelop. Heb je geen machtigingsformulier ontvangen of ben je het kwijt, vraag dan een nieuw formulier aan bij de studentenadministratie van de onderwijsinstelling.
Zodra je ondertekende machtigingsformulier binnen is, verandert het UAF het rekeningnummer, doet er een eigen machtiging bij en stuurt het hele pakket naar de onderwijsinstelling. Let op: zonder je handtekening op het machtigingsformulier kan het UAF geen collegegeld betalen!
Verhoogd collegegeld voor studenten buiten de EER of die ouder zijn dan 30 jaar
Het kan zijn dat het bedrag dat vermeld staat op de machtiging hoger is dan het wettelijk vastgestelde collegegeld. Dit komt omdat universiteiten en hogescholen tegenwoordig een hoger instellingstarief vragen voor studenten afkomstig uit landen die niet behoren tot de EER of voor studenten ouder dan 30 jaar. Dit verhoogde tarief geldt meestal niet als je cliënt bent van het UAF. Het UAF heeft aparte afspraken gemaakt met universiteiten en (de meeste) hogescholen dat zij niet dit hoge tarief rekenen voor cliënten van het UAF.
Meer informatie
Heb je vragen over het invullen van je machtigingsformulier, neem dan contact op met de financiële administratie van het UAF via 030 – 2520835 of via administratie@uaf.nl. Of bel/mail met je studentenbegeleider.
Boekengeld
Voor de meeste UAF-cliënten betaalt het UAF het boekengeld in twee termijnen, een in augustus en een in februari. Je kunt door het UAF gevraagd worden om een kopie van jouw boekenlijst op te sturen en de bonnetjes van de boeken.
Reisgeld
Voor alle studenten die geen recht hebben op studiefinanciering betaalt het UAF het reisgeld op basis van het aantal dagen dat je naar school gaat. Het reisgeld wordt meestal ook in twee termijnen betaald.