Modeontwerper in prijzenregen
.jpg)
Etno-Erato
De droom van elke modeontwerper: eerste prijs in een prestigieuze Haute Couture wedstrijd. Eind april 2009 was Armeni Tovmasjan de gelukkige winnaar op Etno-Erato, een internationaal mode-evenement in Moskou. Niet voor de eerste keer: eerder opende de prijs op hetzelfde evenement haar de deuren naar musea als de Hermitage.
Van student tot ondernemer
Armeni kwam in 1998 naar Nederland. In Armenië had zij al een brede universitaire kunstopleiding gevolgd. In Nederland moest ze echter vanaf het begin opnieuw beginnen. In 2006 studeerde Armeni cum laude af aan de Modeacademie Artemis in Rotterdam met steun van het UAF. Na haar opleiding verkende zij samen met haar man de mogelijkheden om hier een eigen bedrijf te beginnen. Armeni en haar man wonnen advies in bij docenten en uiteindelijk was het het UAF dat de oplossing bood met de trainingen van het UAF-project ‘Startende Ondernemers’. In juli 2008 opende ze haar eigen atelier, Studio Armenie, in de binnenstad van Rotterdam.
Het UAF als familie
“Het mooie van het UAF is dat ze geloven in mensen. Zij zorgen ervoor dat wij als vluchtelingen een kans krijgen. Niet alleen met een studie, maar – in ons geval – ook met het opzetten van een eigen onderneming. De manier van omgang was warm en hartelijk, zelfs beschermend – iets wat een nieuwkomer nodig heeft. De eerste stap is de belangrijkste. Als je als nieuwkomer geen voet aan de grond krijgt, kun je ook niet verder. Het UAF kijkt naar vluchtelingen met een positieve blik en dat telt. Voor mij is het UAF net als familie. Zij geloofden in mijn talent en gaven mij de kans om me te bewijzen.”
Toekomst
Armeni wil groeien als ontwerper maar ook als maatschappelijk betrokken persoon. “Ik wil doen wat ik het mooiste vind, in de mode en in de maatschappij.” Daarom wil ze ook actief worden binnen het UAF. Zij is de initiatiefnemer voor een Business Club voor zelfstandige ondernemers, die eind 2008 werd opgericht als deelnetwerk van het alumninetwerk.